четвер, 29 грудня 2016 р.

Термін «ІНТЕЛЕКТ»

Основні  терміни факультативного курсу «ШТУЧНИЙ  ІНТЕЛЕКТ»




Термін «ІНТЕЛЕКТ»
Інтелéкт — це інформаційний потенціал знань конкретної особистості, отриманий в результаті функціонування свідомості, мислення та розуму людини.
Інколи провадиться ідея нетотожності термінів «розум» та «інтелект» в тому аспекті, що розум (як вважають прибічники такої концепції) є вужчим поняттям, ніж інтелект, бо передбачає як здібності, так і високий рівень досягнень у духовній культурі, тобто здатність засвоювати ши́рший спектр абстрактних ідей (відповідно, «мову» мистецтва та філософії) та оперувати ними. Очевидним чином така антитеза є дуже близькою до антитези інтелігент<>інтелектуал.
Інтелект вирішує конкретні проблеми, розум же дозволяє узагальнити досвід і застосувати рішення одних задач у вирішенні інших.
 По відношенню до суспільства використовуються терміни: "Інтелект планети", "Інтелект нації", "Інтелект країни", "Інтелект установи" і тому подібне.
Інтелект властивий людям, а також спостерігається у тварин. Штучний інтелект — це розділ обчислювальної лінгвістики та інформатики, який займається формалізацією проблем і завдань інтелекту.
Людина застосовує інтелект для обробки наявної інформації, наприклад, з метою побудови або вдосконалення розуміння, позиції, стратегії, методу, правила, комбінації, відношення, пояснення, рішення, плану чи цілі.
Інтелект пов'язаний з іншими внутрішніми властивостями людини, такими як сприйняття, пам'ять, мова, уява, самосвідомість, самоконтроль, характер, володіння тілом, творчість, інтуїція і власне формується завдяки функціонуванню означених параметрів особистості..
Інтелект найчастіше спрямовується на вирішення питань облаштування побуту і відпочинку, професійну діяльність, міжособистісні стосунки та самовдосконалення.
В повсякденному житті в сучасній розвинутій людині інтелект також проявляє себе у вигляді внутрішніх відчуттів і образів мислення, таких як відчуття реальності, часу, простору, себе, ритму, відповідальності, гумору, ситуації, прекрасного, небезпеки, захищеності, такту, комфорту, міри, справедливості, довіри, свободи, поваги, власної гідності та інших, і у вигляді аналітичного, образного, практичного, абстрактного, тактичного або стратегічного образу мислення.
За походженням інтелект є сконцентрованим досвідом розв'язання проблем, надбаним людиною впродовж життя і успадкованим від попередніх поколінь.
Інтелéкт (ро́зум) — сукупність розумових здібностей. За допомогою розуму людина:
·        розумові здібності, що запам’ятовуються.
·        вчиться, тобто здобуває нові знання та удосконалює свої розумові здібності;
·        досягнутий рівень розумового розвитку, який самонавчається;
·        розуміє мову та абстрактні ідеї інших істот
·        обдумує бажаний для себе результат (проблеми тощо) та складає план по його досягненню, а потім безпосередньо здійснює заплановане, роблячи висновки (як зі своєї діяльності, так і діяльності інших) та удосконалюючи свій практичний досвід.
Дане поняття інколи ототожнюється з інтелігенцією, особливо в таких словосполученнях як, наприклад, «інтелект нації».

ТЕРМІН «СОЦІАЛЬНИЙ ІНТЕЛЕКТ»

Соціальний інтелект — здатність людини правильно розуміти свою поведінку і поведінку інших людей у суспільстві. Ця здатність необхідна людині для ефективної міжособистісної взаємодії та успішної соціальної адаптації. Соціальний інтелект реалізує пізнавальні процеси, пов'язані з відображенням людини як партнера по спілкуванню та діяльності. Термін «соціальний інтелект» вперше використав у психології Е. Торндайк в 1920 році. Він розумів соціальний інтелект як здатність розуміти людей, діяти чи вчиняти мудро щодо інших. Е. Торндайк розглядав соціальний інтелект як специфічну пізнавальну здатність, яка забезпечує успішну взаємодію з людьми і вважав соціальний інтелект видом загального інтелекту, не визначивши відносини між ним та іншими видами інтелекту. Основна функція соціального інтелекту у нього — прогнозування поведінки.
Терміни, які використовують поняття інтелект: розум, мудрість, мислення, свідомість, кругозір, ноосфера, воля, міркування, суперінтелект, рухомий та кристалічний інтелект.
Термін «Свідомість»
1.      Свідомість у прийнятому психічному змісті – це особливий стан, який включає випробовувані людиною переживання й психічні процеси: почуття, мемуари, думки, почуття, бажання, вольові устремління і т.д.
2.      Згідно з положенням герметичної філософії «Свідомість» є продуктом завищеного рівня пробужденности (пильнування), знаходження в «справжньому моменті» - стані, що дозволяє засвоювати щоденний досвід, витягаючи квінтесенцію з переживаних подій. Із цього випливає що Гипсосознание - це особлива форма енергії, зроблена самою людиною під час стану пробудження; конкретно вона може й повинна еволюціонувати в людині.
3.      Наявність Свідомості дозволяє людині нагромадити Мудрість і бути здатним діяти з-знательно - іншими словами з-знанням про власні мотиви й викликуваних наслідках.
4.      Він також уважає що «ми живемо у Свідомому й розумному Всесвіті, що має голографічну структуру. Існує тільки одна енергія, що пронизує космос у всіх вимірах, що й створює повну єдність життя».
5.      Розвивши усередині себе Свідомість, людина здатна засобом його злитися із цією об'єднуючої всесвітньою енергією.

 Чого не вистачає сучасній людині, щоб всеповноцінно використовувати власний інтелект? Ми доходимо висновку, що єдиним логічним роз'ясненням сучасних лих нашої цивілізації є саме твердження Дарио Саласа про НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ СВІДОМОСТІлюдину. У  власній книжці він пише: « Чим вище рівень свідомості людину, тем повніше він уживає свої розумові можливості, тем ближче він до дійсності, тем легше долає свої внутрішні конфлікти й тем простіше йому довідатися Істину». Розглянемо взаємовідношення меж Свідомістю (не психічним) і Розумом, випливаючи логіку творця книжки.
Як ми вже зміркували, Свідомість і Інтелект – не те саме. Інтелект є функцією мозку, тоді як Свідомість – функцією стану пробудження. Інтелектуал не неодмінно свідомий. 



Термін «КОМП'ЮТЕР»
Комп'ютер (від англ. computer; лат. computator — обчислювач, лат. computatrum — рахувати, МФА: [kəmpjuː.Tə(ɹ)]) — програмно-керований пристрій для обробки інформації. Конструктивно це може бути механічний або немеханічний (електронний) пристрій, призначений для проведення обчислень, які можуть відбуватися дискретно або безперервно у часі. У вузькому значенні — електронний цифровий програмований пристрій (електронна обчислювальна машина) для проведення обчислень заздалегідь визначеним алгоритмом. Наразі практично всі існуючі на сьогодні комп'ютери є електронно-обчислювальними машинами.
Термін «комп'ютер» і абревіатура «ЕОМ», прийнята в українській науковій та технічній літературі, є синонімами.
Комп'ютер як електронна обчислювальна машина (скор. ЕОМ) — є обчислювальною машиною, яка побудована з використанням електронних пристроїв як функціональних елементів. Термін використовується щоб показати відмінність від історичного попередника — механічної обчислювальної машини. На даний час словосполучення «електронна обчислювальна машина» майже витіснене з побутового вжитку.
Абревіатура «ЕОМ» використовується як правовий термін в юридичних документах, інженерами цифрової електроніки, також в історичному сенсі — для позначення комп'ютерної техніки 1940-1980-х років, і для позначення великих обчислювальних пристроїв, на відміну від персональних.
Також зустрічається застарілий термін «ЦОМ» — «цифрова обчислювальна машина» на противагу «АОМ» — «аналогова обчислювальна машина».
За допомогою обчислень комп'ютер здатний обробляти інформацію за певним алгоритмом. Розв'язання будь-якої задачі для комп'ютера є послідовністю обчислень.
Термін «МАТЕМАТИЧНА ЛІНГВІСТИКА»

Математи́чна лінгві́стика (також обчислю́вальна лінгві́стика або комп'ю́терна лінгві́стика) — напрямок штучного інтелекту, який ставить за мету використання математичних моделей для опису природніх мов.
Комп'ютерна лінгвістика частково перетинається з обробкою природних мов. Проте останнім часом акцент робиться не на абстрактні моделі, а на прикладні методи опису та обробки мови для комп'ютерних систем.
Термін «ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ»
Шту́чний інтеле́кт (англ. Artificial intelligence, AI) — розділ комп'ютерної лінгвістики та інформатики, що займається формалізацією проблем та завдань, які нагадують завдання, виконувані людиною.
У більшості випадків алгоритм розв'язання завдання невідомий наперед. Точного визначення цієї науки немає, оскільки у філософії не розв'язане питання про природу і статус людського інтелекту. Немає і точного критерію досягнення комп'ютером «розумності», хоча перед штучним інтелектом було запропоновано низку гіпотез, наприклад, тест Тюринга або гіпотеза Ньюела-Саймона. Нині існує багато підходів як до розуміння задач штучного інтелекту, так і до створення інтелектуальних систем.
Одна з класифікацій виділяє два підходи до розробки штучного інтелекту:
низхідний, семіотичний — створення символьних систем, що моделюють високорівневі психічні процесимисленнясудженнямовуемоціїтворчість тощо;
висхідний, біологічний — вивчення штучних нейронних мереж і еволюційні обчислення, що моделюють інтелектуальну поведінку на основі менших «неінтелектуальних» елементів.
Ця наука пов'язана з психологією, нейрофізіологією, трансгуманізмом та іншими. Як і всі комп'ютерні науки, вона використовує математичний апарат. Особливе значення для неї мають філософія і робототехніка.
Штучний інтелект — дуже молода область досліджень, започаткована 1956 року. Її історичний шлях нагадує синусоїду, кожен «зліт» якої ініціювався деякою новою ідеєю. На сьогодні її розвиток перебуває на «спаді», поступаючись застосуванню вже досягнутих результатів в інших областях науки, промисловостібізнесі та навіть повсякденному житті.

Керівники відразу декількох найбільших IT-компаній повідомили, що виділяють в цілому 1 млрд доларів на потреби некомерційної організації OpenAI, яка займається розробкою штучного інтелекту на благо людства.
Серед жертводавців – генеральний директор Tesla Motors і SpaceX, засновник Paypal,та Amazon (Ілон Маск, Пітер Тіл, а також керівництво Amazon Web Services та індійського телекомунікаційного гіганта Infosys Tech).
При цьому керівництво самої OpenAI стверджує, що в найближчі роки витратить на дослідження лише маленьку частину цієї суми.
Як сказано на сайті організації, вона прагне “поставити штучний інтелект на службу всьому людству в цілому, без необхідності генерувати прибуток”.
“Важко зрозуміти, яку користь суспільству може принести штучний інтелект рівня людського розуму, і в рівній мірі важко собі уявити, наскільки він може нашкодити суспільству у разі його неправильного проектування або використання”, – відзначають в OpenAI.
У минулому році британський фізик-теоретик Стівен Хокінг заявив Бі-бі-сі, що штучний інтелект може випередити людини в самовідтворенні та індукованої еволюції.
При цьому інші експерти стверджують, що загрози для людини роботи в найближчому майбутньому представляти не будуть.
Дослідники з Національного університету Цінхуа в Тайвані розробили систему на основі нейронної мережі, яка буде придумувати заголовки до відеороликів після їх перегляду, пише znaj.ua.    Вчені використовували величезну базу відеоданих в розробці. На її основі штучний інтелект навчився виділяти основні моменти відеозапису і самостійно придумувати заголовок до них. Крім того, він зможе поділиться ним з користувачами, яких зацікавить ролик.   Вчені використовували метод генерації заголовка. Паралельно вони розробили метод виявлення осіб в кадрах. Їх потім система знаходила на інших відеозаписах або фотографіях. За допомогою таких двох алгоритмів вдалося навчити штучний інтелект генерувати заголовки, а також описувати відео і позначати потенційних глядачів.
Створення складних роботів і комп’ютерів, безсумнівно, має велике значення для прогресу людства, але також це може призвести до конфлікту штучного інтелекту і людини. Поки людина управляє роботами, але може все змінитися. Є військові роботи, які можуть регенерувати і харчуватися, використовуючи всі матеріали, що є навколо.
ТЕРМІН «МИСЛЕННЯ»
Процес мислення – це не лише розв’язування поставлених завдань – це спосіб життя. Подивіться на себе з боку і ви самі в цьому переконаєтесь.
У одних все життя – чітко розбите на графіки, плани, кожне рішення проаналізоване і з точки зору логіки у них все бездоганно.
Але є люди життя яких не вписується у визначені рамки.



Немає коментарів:

Дописати коментар