середа, 28 грудня 2016 р.

Face-dослідження Pew Research Center

Після перемоги Трампа, перед Facebook постало питання про її власної відповідальності в справі поширення неправдивої інформації або неспроможності в боротьбі з обміном фейковий новинами. Недавнє дослідження Pew Research Center показало, що майже половина повнолітніх американців покладаються на Facebook в якості головного джерела новин. У своєму недавньому доповіді BuzzFeed News виявила, що 3 головні лівоцентристські сторінки публікували неправдиву або вводить в оману інформацію в майже 20% випадків, в той час як 3 головні сторінки правих сил в Facebook публікували її в 38% випадків протягом усієї передвиборної кампанії. У доповіді автор приходить до висновку, що «найкращий спосіб залучити й виростити аудиторію політичного змісту в найбільшій в світі соціальної мережі - це уникати реальних фактів і замість цього грати в упереджених партизанів, використовуючи недостовірну чи вводить в оману інформацію, яка просто розповідає людям то , що вони хочуть почути ».

Або як написав 8 листопада колишній дизайнер Facebook Боббі Гудлейтт (Bobby Goodlatte) на своїй стіні Facebook: «На жаль, стрічка новин оптимізована для спілкування. Як ми вже дізналися на цих виборах, брехня - це надзвичайно привабливо. Ухил у бік правди є нездійсненним завданням. Наприклад, Вікіпедія все-таки схиляється до істини, незважаючи на масову аудиторію. Але тепер стало ясно, що демократія страждає, якщо наша новинна середу заохочує брехня ».

Учасники групи в бесіді з BuzzFeed, розповіли, що вони проаналізували, виділив чи Facebook достатньо ресурсів для реагування на повідомлення користувачів про фейковий новинах, і наскільки ефективно він використовує можливості з автоматичного сканування платформи на певні матеріали образливого змісту.

«Ми могли б домогтися значно більших результатів, використовуючи інструменти, які вже створені і здані в експлуатацію на Facebook, щоб уникати образливого чи шкідливого контенту», - розповів ще один співробітник Facebook, який пропрацював тривалий час інженером соцмережі. «Ми робимо дуже багато, щоб припинити спроби розміщення оголення або насильства, автоматично позначаючи деякі інтернет-ресурси і попереджаючи користувачів, які розміщують контент, який не відповідає фундаментальним принципам спільноти», - розповів співрозмовник. Він додав, що в той час як користувачі Facebook закликають позначати підроблені новини, методичні рекомендації з видалення такого роду матеріалу до кінця не визначені. «Якщо хтось публікує фейковий новина, яка стверджує, що Клінтони використовують нелегальних іммігрантів, і підбурює людей до насильства щодо нелегальних іммігрантів, хіба це не небезпечно? Це не те, що порушує норми нашого співтовариства? »

У січневому оновленні 2015 року Facebook пообіцяв зменшити кількість фальшивих новин, надаючи користувачам інструмент, що дозволяє самостійно відзначати фальшиві історії в своїх новинних стрічках. Зараз, через майже два роки, Facebook відмовилася дати журналістам доступ до даних, що відображає, як часто зустрічаються повідомлення про підроблені новинах і / або видаленні їх з платформи. Звіт BuzzFeed говорить, що навіть тоді, коли фейковий новина була виявлена ​​на одній сторінці Facebook, її безперешкодно перемістили на іншу.

Facebook «потрапила під обстріл» в травні на тлі скандалу з колишніми співробітниками, чия особиста упередженість сприяла перенаправлення з розділу платформи «Обговорювані теми» (Trending Topics) на більш ліберальні новинні ресурси. Після доповіді, Facebook звільнила всю команду розділу «Обговорювані теми», і заявила, що замість цього буде покладатися на алгоритм, незважаючи на застереження експертів про те, що алгоритми можуть збільшити поширення фейковий новин.

У наступні місяці Facebook була втягнута в судові суперечки за видалення роботи лауреата Пулітцерівської премії - фото 9-річної дівчинки, що рятується втечею від напалмових бомб під час війни у ​​В'єтнамі, за порушення стандартів наготи, а також за видалення інформаційного відео про рак молочної залози за схожими причин. Як повідомляє Buzzfeed News, видалення постів неодноразово списували на системну помилку (мабуть, тут варто згадати і Україну в інциденті з видаленням повідомлень «модераторами з Ірландії»). В остаточному підсумку, всі матеріали були відновлені.

«Facebook своїм дизайном, алгоритмами і політикою створила платформу, яка посилює дезінформацію», - вважає Зейнеп Туфекчі (Zeynep Tufekci), доцент університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл (Chapel Hill), яка публічно висловилася про необхідність визначення ролі соцмедіа в поширенні підроблених новин .


Двоє співробітників Facebook, що займають керівні позиції в Facebook, розповіли Buzzfeed News, що звітність про підроблені новинах не була сприйнята так само серйозно, як звіти про інше контенті, який порушує норми ком'юніті. Обидва стверджують, що вже піднімали це питання в минулому і їм відповіли, що «топ-менеджери» Facebook обговорили цю проблему і

Немає коментарів:

Дописати коментар